Kąpielisko na Zalewie Kraśnickim zostało ponownie otwarte

2020-07-30 18:06 Radosław Siennicki
Zalew Kraśnicki
Autor: facebook.com/wojciech.wilk.strona

Badania przeprowadzone przez Sanepid wykazały, że Zalew Kraśnicki został już oczyszczony z sinic. Tym samym, chętni znów mogą korzystać z kąpieliska.

Było ono zamknięte przez około 2 tygodnie. O tym, jakie środki podjęto, aby znów można było w nim pływać, mówi Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Użyliśmy środków, których celem jest oczyszczanie wody – oczywiście są to środki w 100% bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Poprosiliśmy Polski Związek Wędkarski o to, aby przez ten okres nie używać zanęty, jeśli chodzi o łowienie ryb. Przez cały ten czas staraliśmy się, aby pracowało urządzenie, które powoduje, że woda w Zalewie jest w ruchu. Te wszystkie działania doprowadziły do szczęśliwego końca, że tych sinic już nie ma i możemy ponownie korzystać z naszego kąpieliska.

Na Zalewie Kraśnickim będą przeprowadzane dalsze kontrole wody, co pozwoli monitorować czy jej stan nie ulega pogorszeniu. O ile znów nie pojawią się tam sinice, kąpielisko będzie czynne codziennie pomiędzy godz. 10:00 a 18:00.