Juniorzy MKS Kraśnik zakwalifikowali się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski

2020-02-12 23:13 Radosław Siennicki
Drużyna MKS
Autor: facebook.com/MKS-Kraśnik

Siatkarscy juniorzy MKS-u Kraśnik najlepsi w województwie. Wygrali 7 z 8 spotkań w lidze i awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

O pierwsze miejsce do końca walczyła też drużyna UKS Serbinów z Białej Podlaskiej. O tym, jak przebiegał sezon, mówi trener MKS-u Kraśnik - Michał Wojcieszkiewicz

Dwa mecze z Białą Podlaską, czyli z wiceliderem, były bardzo ciężkie. Od tego meczu zaczęliśmy ligę i przegrywaliśmy już 2:0, po to żeby wygrać 3:2. Rewanż był bardzo podobny, tylko że troszkę inaczej wyglądał układ setów, ale też się skończyło 3:2. Z Opolem Lubelskim mieliśmy ciężki mecz, gdzie też 3:2 wygraliśmy. Mogliśmy sobie zagwarantować już tydzień temu 1. Miejsce w lidze podczas meczu w Lublinie, natomiast tamtejsi zawodnicy bardzo nam się postawili i zagrali bardzo dobre spotkanie, w związku z czym przegraliśmy w tie-breaku na przewagi.

W ostatniej kolejce MKS wygrał 3-0 z Opolem Lubelskim i przypieczętował zwycięstwo w lidze. Na ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów siatkarze z Kraśnika pojadą do Gdańska. Tam zagrają z drużynami gospodarzy oraz z zespołami z: Radomia, Częstochowy i Jawora. Mecze będą rozgrywane pomiędzy 20 a 23 lutego.

Warto dodać, że blisko awansu byli też kadeci MKS-u. Zabrakło dokładnie punktu. W swojej kategorii kraśniczanie byli trzeci.