Gmina Kraśnik będzie pomagać bezdomnym zwierzętom

2020-02-04 15:39
Pies
Autor: pixabay.com

Bezdomne zwierzęta mają znaleźć opiekę i schronienie. To za sprawą projektu uchwały nad którym będą dyskutować samorządowcy z Rady Gminy Kraśnik.

Z dokumentu dowiadujemy się, że program ma m.in. zagwarantować bezdomnym kotom karmę oraz wodę. Wśród innych czynności, które pojawiają się w projekcie, jest także odławianie zwierząt oraz ich późniejsza sterylizacja w schroniskach.

Kto będzie zajmował się czworonogami, mówi Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski:

Mamy podpisane umowy ze schroniskiem „Baros” jak również z lekarzem weterynarii tutaj z Kraśnika, którzy na bieżąco reagują na nasze zgłaszane potrzeby. To np. sterylizacja, potrzeba leczenia czy szczepienia takich zwierząt. Wszystko załatwiamy na miejscu, w lecznicy.

Gmina ma zamiar przeznaczyć na program 20 tysięcy złotych. Mieszkańcy do 17 lutego mogą zgłaszać swoje poprawki do projektu. Dostępny jest on na stronie gminakrasnik.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE