Rudki

i

Autor: Nadleśnictwo Kraśnik

Rekreacja

Gdzie na spacer w Nadleśnictwie Kraśnik?

2023-03-28 17:25

Kraśnik swoim położeniem sprzyja mieszkańcom. Liczne lesiste tereny zachęcają kraśniczan do spacerów czy aktywności właśnie wśród drzew.

Takie zwykłe przechadzki możemy połączyć z nauką, gdyż Nadleśnictwo Kraśnik przygotowało wiele ścieżek turystycznych i dydaktycznych dla odwiedzających lasy. Wiele z nich znajduje się w pobliżu Kraśnika, ale są też nieco dalej.

O szczegółach mówi Michał Kosikowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kraśnik:

Koło miejscowości Rudki, w pobliżu stacji kolejowej. Jeżeli jest ciepło, to obserwujemy duże zainteresowanie tą ścieżką rowerową i i uczestnictwo na tej ścieżce rodzin w całych okresach letnich. Jest też miejsce do zatrzymania się, do spożycia posiłku. No ale pamiętajmy o tym, że jeżeli korzystamy z tych wszystkich ścieżek, to żeby nie zostawiać tych śmieci, tylko zabierać je ze sobą.

Kolejnym takim miejscem do odwiedzenia jest punkt edukacyjny Uroczysko, który znajduje się na trasie z Urzędowa do Dzierzkowic przy leśniczówce w pobliżu kapliczki. Jest również przy tym punkcie edukacyjnym ścieżka spacerowa czy też rowerowa. Znajduje się tam również punkt obsługi rowerów. Jeżeli komuś by się zepsuł rower, to można tam go nareperować. Oprócz tego punktu edukacyjnego jest zbiornik retencyjny i również przeciwpożarowy, gdzie można podziwiać to ptactwo leśne.

Kolejnym miejscem, gdzie można odpoczywać, jeść ścieżka w miejscowości Pomorze to jest gmina Opole Lubelskie też bardzo ładna, malownicza ścieżka przebiegająca nad rzeką i również z platformą widokową nad rozlewisko. Też tam jest miejsce do rozpalenia ogniska i warto to miejsce odwiedzić.

Wybierając się do lasu pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, nie zaśmiecajmy tych terenów i nie płoszmy zwierzyny, do której domu właśnie wchodzimy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE