autobusy z Ukrainy

i

Autor: MPK Kraśnik

Fabrycznie nowe autobusy z Ukrainy będą jeździły po Kraśniku

2023-02-13 13:39

Autobusy z Ukrainy zasiliły tabor MPK w Kraśniku. Firma systematycznie poszerza swoje zaplecze przed uruchomieniem Związku Komunikacyjnego.

Tym razem dwa nowe pojazdy są fabrycznie nowe i udało je się kupić w okazyjnej cenie. Wyprodukowane zostały w ubiegłym roku i są bardzo ekonomiczne.

O szczegółach mówi Maksym Bratko, dyrektor MPK do spraw eksploatacji i rozwoju:

Pojazdy cechuje bardzo atrakcyjna jak na nowy pojazd cena, oraz bardzo niskie spalanie, kształtujące się w ruchu miejskim w granicach około 15l na 100km. Pojazd napędza silnik diesla o pojemności 3.0 litrów. Autobus wyposażony jest w 5 biegową skrzynię manualną. Posiada pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, niską podłogę w tylnej części pojazdu, 20 miejsc siedzących, wydajne ogrzewanie oraz obniżanie podłogi w tylnej części autobusu. Łącznie pojazdem może podróżować jednocześnie do 60-ciu pasażerów. Autobusy te zostały dostarczone do naszej firmy w formie leasingu i dzierżawy.

Niebawem pojazdy zostaną doposażone w system informacji pasażerskiej. MPK planuje też w tym tygodniu wypuścić jeden z pojazdów testowo, jeszcze bez tablic i kasy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE