Drużyna robotyczna Spice Gears zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi

2020-09-15 10:54 Radosław Siennicki
programowanie
Autor: Spice Gears

Przed zawodnikami kraśnickiej drużyny robotycznej Spice Gears kolejny sezon. Zawodnicy szykują się do międzynarodowych zawodów, które planowo mają odbyć się w marcu przyszłego roku.

Powstała w 2015 roku grupa jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn robotycznych w Polsce. W ciągu 5 lat jej zawodnicy wygrali 4 międzynarodowe turnieje oraz zdobyli szereg innych nagród. O tym, czym obecnie zajmą się jej członkowie, mówi mentor drużyny Szymon Szostak:

Z powodu pandemii ubiegłoroczny konkurs zostanie powtórzony, więc wszystkie zasady, które były w tamtym roku, czyli to, że robot musiał jeździć pod przeszkodami, rzucać piłkami, zbierać te piłki, będą takie same. Myślę, że dużo nauczyliśmy się na podstawie naszego ostatniego robota i wiele rzeczy będziemy modyfikować i ulepszać, tak aby jeszcze lepiej wypaść na zawodach.

Obecnie, w szeregach drużyny Spice Gears jest 15 osób, ale cały czas trwa nabór nowych członków. Do grupy mogą dołączyć również chętni, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia z programowaniem. Drużyna zaprasza do kontaktu przez Facebooka.

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?