Do Kraśnika wróci "złota rączka". Będzie pomagać seniorom

2020-02-06 16:23
wymiana gniazdka
Autor: pixabay.com

Kraśnik chce kontynuować program pomocy dla seniorów „Złota rączka”. Do piątku 7 lutego Miasto czeka na zgłoszenia firm, które będą chciały realizować zadanie.

Program polega na tym, że kraśniczanie, mający powyżej 70 lat, będą mogli wezwać osobę, która pomoże im w drobnych naprawach domowych. Do takich zadań należy np. wymiana baterii, naoliwienie zawiasów czy naprawa zamków.

Pilotażowy program rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku i do końca grudnia pomógł ponad 40 seniorom.

Jak mówi Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Kraśnika, tego typu pomoc to także wsparcie psychologiczne dla seniorów:

Osoby starsze, zwłaszcza mieszkające samotnie, albo starsze małżeństwa, których dzieci wyjechały z miasta i nie mają kontaktu z młodszymi członkami rodzin, czują się w jakiś sposób niedowartościowane przez to, że nie mogą sobie poradzić z różnego rodzaju prostymi czynnościami. Chcielibyśmy zniwelować u tych osób barierę psychologiczną, tak żeby osoby starsze czuły się komfortowo, wiedziały, że mogą liczyć na pomoc ze strony otoczenia.

Świadczenie będzie darmowe pod warunkiem, że koszt naprawy urządzeń nie przekroczy 30 złotych. Jeśli cena pewnych części będzie wyższa, seniorzy będą musieli  pokryć różnicę. Jednocześnie, osoby starsze nie będą musiały same chodzić po rzeczy potrzebne do naprawy, ponieważ fachowiec kupi je po drodze. Kraśnik przeznaczy na realizację programu 50 tysięcy złotych, a oferty można składać w Urzędzie Miasta przy ul. Lubelskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE