Czy Kraśnik pozyska 10 milionów euro? W ratuszu trwają spotkania, które mogą to umożliwić

2020-03-06 18:50
Kraśnik
Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Trwają prace, które mogą pozwolić Kraśnikowi pozyskać nawet 10 milionów euro. Miasto stara się o dotację z tzw. funduszy norweskich.

O bezzwrotne dofinansowanie ubiegało się 213 polskich miejscowości. Spośród nich do drugiego etapu przeszły 54. Ostatecznie, wsparcie otrzyma 15 miast, które przygotują najlepsze strategie rozwoju. W Ratuszu trwają spotkania z różnymi grupami społecznymi, których celem jest  stworzenie planu uwzględniającego potrzeby wszystkich kraśniczan.

Również młodzi ludzi zostali zapytani o zdanie. O wnioskach mówi kierownik Biura Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Kraśnik Tomasz Klepacz:

Badania pokazały jak bardzo odmienne jest postrzeganie miasta i życia w nim przez osoby dorosłe, a przez młodzież. Ci pierwsi oczekują głównie wygodnego, spokojnego życia, natomiast młodzież zupełnie odwrotnie. Okazuje się, że dla drugiej grupy najważniejszy jest przemysł czasu wolnego i dostępu do szeroko pojętej rozrywki i kultury - kina, restauracji, dyskotek czy pubów. 

Oddanie II puli projektów nastąpi najpóźniej 31 lipca. Gotowe plany przedsięwzięć będą obejmować zarówno program rozwoju lokalnego, jak i instytucjonalnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE