Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

i

Autor: mapy.geoportal.gov.pl

Policyjne

Coraz więcej osób korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

2023-03-26 12:53

Kraśnicka policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to platforma, na której można zgłaszać miejsca, w których notorycznie dochodzi np. do przekraczania prędkości czy picia alkoholu w miejscach publicznych.

Mundurowi w ostatnim czasie zauważyli zwiększoną aktywność mieszkańców, co jest efektem spotkań między innymi z seniorami w Salominie.

O szczegółach mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku młodszy aspirant Paweł Cieliczko:

To jest takie narzędzie, które służy przede wszystkim społeczeństwu. To narzędzie traktujemy pomocniczo, ale bardzo poważnie. Odnotowaliśmy wzrost właśnie tego społecznego udziału, bo bezpieczeństwo to nie jest tylko rola policji. To jest rola nasza wspólna, to jest nasza wymiana wszelkich doświadczeń, ale tak także tak naprawdę. Jeżeli tej współpracy między mieszkańcami, przedstawicielami samorządu. Ciężko mówić o wspólnej polityce bezpieczeństwa, dlatego my cieszymy się z tego powodu, że po naszych spotkaniach wśród społeczeństwa rośnie ta współpraca między policją, a obywatelami.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w 2017 roku. Dostępna jest ona pod adresem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE