Wiatraki

i

Autor: Pixabay

Co dalej z budową farm wiatrowych w Urzędowie? Trwają rozmowy

2023-03-08 9:51

Dalej nie wiadomo czy na terenie Gminy Urzędów powstaną farmy wiatrowe. A to pomimo tego, że o planach budowy mówi się już od ponad 10 lat. W ostatnim czasie inwestorzy, którzy odpowiadają za budowę farmy w Gminie Kraśnik spotkali się z burmistrzem Urzędowa, żeby porozmawiać o potencjalnej inwestycji.

Nie ustalono żadnych szczegółów gdyż, najpierw potrzebna jest zgoda radnych i zmiany w projekcie studium. O szczegółach mówi burmistrz Paweł Dąbrowski:

Nie ukrywam, że jeśli przyjeżdżają, no to ciągle pytają, kiedy my ewentualnie uruchomimy ten proces studium. Natomiast moje zdanie jest takie, że mamy te 67 ha i spróbujmy najpierw, może jeśli już mamy to robić, żeby zacząć od naszych gruntów. Tam wyjdzie 4 sztuki. Oni tu chcą też powołać taki zespół do spraw negocjacji. No i musimy coś w tym kierunku działać czy albo współpracujemy z nimi, albo nie współpracujemy.

W najbliższym czasie przez Gminę Urzędów mogą przejechać części niezbędne do montażu farm wiatrowych w Dąbrowie-Bór. Znamy też prawdopodobną trasę przejazdu:

Pojazdy będą jechać przez Kolonie Ostrów, wjadą na drogę powiatową i będą skręcać w kierunku Bobów-Księżych tak jak jest dojazd do cmentarza w Popkowicach. Oni po prostu muszą takim łukiem wjechać na te dwie działki niżej, które są poniżej ośrodka zdrowia i na to chcieli uzyskać naszą zgodę.

Na jakiekolwiek decyzje w sprawie budowy farmy wiatrowej w Urzędowie musimy dalej czekać. Teren, na którym miałyby powstać wiatraki, jest według inwestora bardzo sprzyjający.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE