Burmistrz Kraśnika apeluje do mieszkańców miasta o noszenie maseczek

2020-10-14 13:59 RS
koronawirus
Autor: pixabay.com W przestrzeni publicznej powinniśmy nosić maseczki

W związku z tym, że Kraśnik znalazł się w żółtej strefie, na terenie miasta obowiązują nowe obostrzenia. Wśród nich jest m.in. obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej czy ograniczenie liczby osób przebywających na raz w klubach fitness czy kinie.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Wiemy, jakie ma objawy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W walce z koronawirusem powinniśmy pamiętać o zasadzie DDM – dezynfekcja, dystans, maseczki. O zasłanianie ust i nosa apeluje Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Bardzo proszę wszystkich mieszkańców Kraśnika, także tych sceptycznie nastawionych do trwającej epidemii, aby w imię wspólnego dobra zatroszczyć się o siebie, o innych, a zwłaszcza o osoby starsze. Myślę, że nie jest to dobry moment, kiedy coraz więcej ludzi choruje i niestety coraz więcej osób umiera, aby dyskutować o tym czy obowiązek noszenia maseczek jest zgodny z konstytucją. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans, w trosce zarówno o siebie, jak i o innych.

Osoby, które przebywają na kwarantannie, mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z prośbą o pomoc w codziennych czynnościach, zwłaszcza takich jak zakupy. Z MOPS-em można skontaktować się bezpośrednio telefonicznie, dzwoniąc do Sanepidu lub przekazując tę informację kontrolującym policjantom.