Nowe oblicze MBP przy Koszarowej

i

Autor: Miasto Kraśnik

Budynek MBP przy Koszarowej ma być oficjalnie otwarty już 3 marca. Trwa wielka przeprowadzka

2023-02-15 22:22

Już 3 marca poznamy wnętrza odnowionego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Koszarowej. Do tego czasu będzie trwała wielka przeprowadzka zbiorów z wynajmowanej dotychczas siedziby MBP. W grę wchodzi transport 20 tysięcy książek. W pomoc zaangażowane są miejskie firmy.

Oznacza to też niewielkie utrudnienia dla czytelników, bo od 15 lutego  zamknięta jest Biblioteka Główna, za to mieszkańcy mogą normalnie korzystać z filii przy Zielińskiego czy Piaskowej.

O szczegółach mówi Michał Zimowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku:

1 marca chcemy już zrobić takie oficjalne otwarcie budynku naszego dla mieszkańców. To troszeczkę potrwa, jeżeli chodzi o przenosiny całej biblioteki. To ponad 20 000 książek, przenieść trzeba także biuro całe z innego budynku, cały system, który jest w tamtym budynku gdzie była biblioteka. Musimy teraz zinwentaryzować, żeby mieszkańcy, jak przyjdą, od razu mogli sobie wypożyczać, także też się z tym troszkę zejdzie.

Siedziba jest zamknięta do wypożyczania, do oddawania książek, ale tylko w Starej części Kraśnika. Pozostałe filie numer 1 na Fabrycznym, filia numer 2 na Piaskach są cały czas otwarte w godzinach pracy, tak jak dotychczas i tam można też załatwić wszystkie sprawy, można przynieść, oddać książki, nawet jeżeli ktoś nie zdążył tutaj. Przepraszamy za te utrudnienia, ale wydaje mi się, że jak już czytelnicy przyjdą, to wybaczą nam te 2 tygodnie przerwy.

Oficjalne otwarcie biblioteki przy Koszarowej planowane jest na 3 marca o godzinie 12. Tego dnia na kraśniczan poza zwiedzeniem nowego obiektu, będzie z pewnością czekało wiele atrakcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE