Przedszkole - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay

Budowa przedszkola okazała się za droga. Teraz gminie udało się pozyskać dodatkowe miliony

2023-03-10 13:14

Dodatkowe dwa miliony złotych na budowę przedszkola w Wilkołazie. Po dwóch nieudanych przetargach, gmina pozyskała kolejne środki, dzięki czemu ma udać się znaleźć wykonawcę inwestycji.

Chodzi o budowę przedszkola w technologii pasywnej. Zastosowana miałaby tu być nowoczesna technologia energooszczędzania.

O szczegółach mówi Paweł Głąb, wójt gminy Wilkołaz:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaakceptowała zaproponowane przez nas zmiany. W związku z tym mamy dwa miliony złotych więcej, łącznie z wkładem własnym na tę inwestycję, czyli tak jak mieliśmy z wkładem własnym 11 750 000. Teraz mamy 13 750 000. Cały czas przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu, natomiast mamy delikatne poślizgi. Między innymi z przetargiem na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Rudniku wraz z modernizacją remizy strażackiej w Wólce.

Na tę inwestycję gmina uzyskała łącznie blisko 12 milionów złotych dofinasowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE