Zawodnicy z Klubu Sportowego Za Bramą

i

Autor: Klub Sportowy "Za Bramą"

Będą boksować, żeby walczyć z uzależnieniami

2022-10-21 15:24

Przed nami kolejna, już ósma, edycja sportowego wydarzenia w Kraśniku - Boks Przeciw Uzależnieniom. Już od kilku lat pięściarze KS „Za Bramą” zmagają się z zawodnikami z innych klubów, a często też z innych krajów. Kraśnik odwiedzali już Ukraińcy, a rok temu Rumuni.

8 edycja odbędzie się już pod koniec listopada. Poza samym sportowym wydarzeniem możemy spodziewać się też części teoretycznej, na której bardziej zapoznamy się z problemem uzależnień.

A skąd wziął się pomysł na takie wydarzenie w Kraśniku? O tym mówi Marcin Machul trener i prezes Klubu Sportowego "Za Bramą":

Cała inicjatywa powstała w 2013 roku. Chodziło mi, żeby po prostu stworzyć jakąś imprezę, która będzie się czymś się jednak różniła od reszty. Całość to nazwałem program profilaktyczno-sportowy gdyż z 3 różnych części się składa. Są wykłady na temat uzależnień, zabawy dla dzieci i całość jako finał tego całego programu był mecz bokserski. 

Turniej odbędzie się 26 listopada pod hasłem #Szlifujemytalenty. Wstęp na wydarzenie tradycyjnie będzie bezpłatny. Więcej szczegółów już wkrótce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE