Autobusy dostosują się do pociągów. Zmiana rozkładu jazdy MPK Kraśnik

2021-12-02 9:02
Autobusy MPK Kraśnik
Autor: MPK Kraśnik

Od 13 grudnia zmienia się rozkład jazdy autobusów MPK w Kraśniku. Głównym celem zmian jest dopasowanie linii nr 2 i 7 do nowego porządku odjazdów pociągów ze stacji Kraśnik.

Na zmiany wpłynął też zbliżający się okres świąt i Nowego Roku.

O szczegółach mówi dyrektor do spraw eksploatacji i rozwoju MPK w Kraśniku, Maksym Bratko:

Najważniejszą zmianą jest przesunięcie pierwszego kursu na linii nr 2 z godz. 4:05 na 4:25 (Dworzec PKP) i z 4:35 na 4:55 (ul. Racławicka) - obecnie pociąg do Lublina rusza o godz. 5:07, po zmianie w zależności od okresu 5:38 lub 5:40.

Zmiany dotyczą też likwidacji nierentownych kursów. 

Takie kursy niszowe, gdzie albo autobusów było dużo w danej godzinie. Czyli mam na myśli tutaj kurs Jedynki o godzinie 14:20 z dzielnicy fabrycznej. Czy na przykład kursu Jedynki o godzinie 22:25 z dzielnicy fabrycznej. Również tam była bardzo znikoma frekwencja, więc te kursy zostały zlikwidowane.

- dodaje Bratko.

Jedną ze zmian jest dostosowanie autobusów do modernizacji DW 833 i dojazdu pojazdów do targowiska:

Pilotażowo wprowadziliśmy takie kursy różnych linii, które przez ostatnie 1,5 miesiąca zajeżdżały na to targowisko. Teraz już wiemy, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skierowanie tam autobusu linii numer 6. W związku z tym też w niedzielę dołożyliśmy kilka kursów szóstki zamieniając z innych linii i wszystkie kursy linii nr 6 w każdy dzień tygodnia od godziny 7:00 do godziny 13 będą zajeżdżały na targowisko miejskie w obydwu kierunkach.

Przypominamy, że w autobusach komunikacji miejskiej obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Pamiętajcie o zakryciu nosa i ust. W pojazdach MPK mogą pojawiać się kontrole policji i sanepidu. Ze szczegółowymi zmianami możecie zapoznać się na stronie przewoźnika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE