4. fala narasta. Więcej łóżek „covidowych” w regionie

2021-10-13 6:47
koronawirus, covid-19
Autor: usk opole/mat.prasowe

Do szpitali zgłasza się coraz więcej osób z niepokojącymi objawami. Dlatego wojewoda lubelski zdecydował o dalszym powiększeniu bazy łóżek w szpitalach w naszym regionie. Nowe miejsca dla chorych pojawią się w Szczebrzeszynie, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Rykach oraz w Lublinie, w szpitalu tymczasowym. Sprawdź szczegóły!

Reagując na wciąż narastającą 4. falę pandemii koronawirusa na Lubelszczyźnie, wojewoda lubelski – Lech Sprawka – zdecydował o kolejnym powiększeniu bazy łóżek „covidowych”.

Wojewoda lubelski na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie województwa lubelskiego i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 systematycznie rozwija w szpitalach bazę łóżek dla pacjentów zakażonych. Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest fizycznie dostępnych 651 łóżek na II poziomie (czyli dla pacjentów, dla których COVID-19 jest główną chorobą), w tym 84 łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie – przekazała nam Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

W najbliższych tygodniach eksperci spodziewają się wciąż narastającej liczby zakażeń. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych łóżek covidowych w regionie. Wojewoda lubelski podpisał kolejne polecenia, m.in. dotyczące szpitala w Szczebrzeszynie, WSS w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Rykach, SPSK1 w Lublinie - szpitala tymczasowego, na mocy których są rozwijane kolejne łóżka na II poziomie oraz łóżka respiratorowe. 

Wojewoda lubelski stara się zachować bufor bezpieczeństwa łóżek dla pacjentów zakażonych, równocześnie maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie – dodaje Strzępka.

Tylko we wtorek (13.10) w woj. lubelskim wykryto 493 nowe zakażenia. W naszym regionie odnotowano też 16 zgonów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE