Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny Ziemi Kraśnickiej

i

Autor: Miasto Kraśnik

19 nowych linii autobusowych już kursuje po powiecie

2023-03-06 8:02

Komunikacyjna rewolucja w powiecie kraśnickim stała się faktem. 1 marca w Kraśniku i okolicznych miejscowościach oficjalnie ruszyło 19 nowych linii autobusowych, które objęły swoim zasięgiem tereny trzech gmin: Kraśnik, Dzierzkowice, Urzędów i Miasta Kraśnik.

Komunikacja autobusowa dociera do ponad 20 miejscowości, a długość linii komunikacyjnych to ponad 350 km.

Operatorem na 15 liniach będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kraśniku, a na 4 liniach dwóch przewoźników prywatnych.

O szczegółach mówi burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk:

MPK i prywatni przewoźnicy będą docierać bardzo często tam, gdzie do tej pory połączenia żadnego nie było, a więc lepiej komunikujemy Kraśnik jako stolicę powiatu z pozostałymi miejscowościami. Ceny biletu w mieście nie zmieniają się. Myślę, że to, co interesuje wszystkich mieszkańców, to to, że zachowujemy ulgi zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów na dotychczasowym poziomie.

Komunikacja autobusowa dociera między innymi do Urzędowa i pobliskich miejscowości. Dla mieszkańców to bardzo istotne mówi burmistrz Paweł Dąbrowski:

Kursy w miarę systematycznie z tym, że są też podporządkowane pod potrzeby ludności. Wiadomo, niedziela to jest msza. Przyjazd do pracy, wyjazd z pracy, szkoła to jest dla nas najważniejsze, ale tak naprawdę do rynku w Urzędowie co 20 minut będzie przyjeżdżał MPK.

Docelowo do Związku Komunikacyjnego mają dołączyć pozostałe samorządy, tak aby skomunikować cały powiat kraśnicki. O tym mówi starosta Andrzej Rolla:

Związek obejmuje 4 samorządy, ale już są głosy kolejnych samorządowców, gdyż chcą dołączyć pozostałe 6 gmin, tak aby skomunikować cały powiat, żeby wszyscy mieszkańcy powiatu mieli jednakowy dostęp do tej naszej stolicy, do Kraśnika.

W 1 dzień funkcjonowania Związku pasażerowie mogli korzystać z nowych linii zupełnie za darmo, tak aby zapoznać się lepiej z nową siatką połączeń. Mieszkańcy zwrócili już pierwsze uwagi, co skutkowało delikatną korektą rozkładów jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE