17 ton żywności trafiło do mieszkańców powiatu kraśnickiego. Pomogli w tym terytorialsi

2020-03-31 11:47
Terytorialsi pomagają mieszkańcom powiatu kraśnickiego
Autor: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Annopolu dostarczyć żywność do najbardziej potrzebujących. Mieszkańcy powiatu kraśnickiego otrzymali już ponad 17 ton jedzenia.

W ostatnich dniach 2 LBOT pomógł w dystrybucji żywności dla mieszkańców powiatu kraśnickiego. Żołnierze 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej i strażakami OSP odwiedzili ponad 1100 mieszkańców gminy Annopol. 

— W ramach walki z epidemią koronawirusa pomagamy lokalnym instytucjom, a przede wszystkim lokalnej społeczności, która teraz najbardziej potrzebuje tego wsparcia. W piątek przygotowaliśmy paczki żywnościowe, a w poniedziałek rozpoczęliśmy dystrybucję pod wskazane adresy. Dotarliśmy do wielu potrzebujących rodzin, do wielu wsi i mieszkańców w gminie Annopol. — mówi Paweł Borowski z 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina.  
 

Pomoc w dostarczeniu żywności czy potrzebnych leków to jedno z głównych zadań terytorialsów w ramach operacji przeciwkryzysowej "Odporna Wiosna".

—Chcieliśmy dostarczyć żywność naszym mieszkańcom bezpośrednio tak, aby nie musieli wychodzić z domów. — mówi Ewa Opoka, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Annopolu. 

Jak informują terytorialsi, każdy, kto potrzebuje wsparcia, powinien skontaktować się z ośrodkiem pomocy społecznej. Stamtąd informacja trafi żołnierzy, którzy postarają się pomóc. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE