Bagry Ludwinowskie

i

Autor: Mapy Google

ZZM sprząta Bagry Ludwinowskie. Co czeka ten urokliwy zakątek?

2021-11-15 21:09

Jeszcze w latach 60. ten teren służył jako kąpielisko. Z czasem zaczął zarastać chaszczami i hałdami zwożonych śmieci. Bagry Ludwinowskie - zielony obszar pomiędzy ulicami Rozdroże i Komandosów doczekał się generalnego sprzątania.

Zarząd Zieleni Miejskiej usunął gruz, śmieci i pozostałości działkowych altanek. Czyszczenia doczekał się również sam zbiornik wodny. Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej nie wyklucza, że ten atrakcyjny teren doczeka się również zagospodarowania. O tym jednak zadecydują sami mieszkańcy. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o Bagrach Ludwinowskich:

Na ten moment priorytetem było oczyszczenie tego terenu, dostosowanie go do tego, aby mieszkańcy mogli się pojawić, korzystać z tego miejsca, żeby było czyste, natomiast sposób użytkowania tego terenu pokaże nam, co możemy jeszcze tam zrobić - mówi.  

Leszek Grabowski, miłośnik Krakowa twierdzi, że Bagry Ludwinowskie zasługują na miano prawdziwego terenu rekreacyjnego. Ma również pomysł, jak mogłyby zostać zagospodarowane. 

"Mała Chorwacja" na Bagrach jest wspaniałym przykładem do naśladowania, ja się tam kąpię, sam byłem sceptykiem, jeśli chodzi o tę koncepcję, bo bałem się, że ten teren zostanie zalany betonem, ale uważam, że jest to fantastyczny przykład, jak należy postępować z takimi obszarami - przekonuje. 

Dodaje, że dobrym pomysłem byłoby umieszczenie tablic przybliżających historię Ludwinowa, którego unikatowy, podmiejski charakter powoli zanika, a którego obszar skurczył się obecnie do jedynie dwóch ulic. 

Widziałam, jak mordują mojego męża

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE