Dźwig przewrócony przez nawałnice w Krakowie

i

Autor: PSP w Krakowie/screen Łowcy Burz

Żuraw budowlany przewrócił się w Krakowie. Zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-02-17 15:47

Dokładnie rok temu, 17 lutego 2022 roku doszło do tragedii w Krakowie. Na jednym z budowlanych osiedli przewrócił się dźwig. Zginęły wtedy dwie osoby. W rocznicę tej tragedii przypominamy tę historię.

Dźwig przewrócił się w Krakowie [17.02.2022]. Tą tragedią żyła cała Polska

To był dość ciepły, jak na luty, dzień. Temperatura wynosiła powyżej 10 stopni Celsjusza. W wielu miejscach w naszym kraju występowały intensywne opady deszczu. Jednak nie one były tu największym zagrożeniem. Niż Dudley, który 17 lutego 2022 rozgościł się nad Polską, przyniósł także gwałtowne porywy wiatru. I to właśnie one doprowadziły do tragedii w Krakowie.

Wszystko zaczęło się około godziny 9.00. Bardzo silny wiatr przewrócił 30-metrowy dźwig budowlany przy ulicy Domagały w Krakowie. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby. Lądował tam także śmigłowiec LPR. Ranni zostali przewiezieni do szpitala.

Niestety w skutek przewrócenia dźwigu zginęły dwie osoby. To pracownicy budowy, którzy w chwili zdarzenia znajdowali się na dachu jednego z budynków, na który runął żuraw. Śledztwo w tej sprawie wszczęła krakowska prokuratura.

Poniżej znajdziecie galerię, która obrazuje, co wydarzyło się w Krakowie 17.02.2022.

Tragedia w Krakowie. Przewrócony dźwig zabił dwie osoby

Jak wspominaliśmy, przyczyną tragedii była fatalna pogoda. Okazało się, że w pobliżu budowy w Krakowie wytworzyła się niewielka trąba powietrza. Jak podkreślili we wpisie w mediach społecznościowych Łowcy Burz, zdarzenie było szczególne z dwóch powodów. Po pierwsze dotknęło mocno zurbanizowany obszar dużego miasta, a po drugie była to pierwsza od lat trąba powietrzna, która przynosi ofiary śmiertelne.

Wichura przewróciła dźwig budowlany w Krakowie! Są ranni

Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Pytanie 1 z 10
Czy Mieszko I był królem Polski?