Używana moda w Zarze. Brand grupy Inditex stawia na zmianę strategii

i

Autor: pl.freepik.com Używana moda w Zarze. Brand grupy Inditex stawia na zmianę strategii

Zakupy

Ubrania z drugiej ręki w Zarze? Taką rewolucję zapowiada ulubiona sieciówka Polek

2023-06-16 15:33

Zara to jedna z najpopularniejszych sieci odzieżowych. W założeniu marka należąca do grupy Inditex skierowana jest do bardziej zamożnych klientek, które szukają przede wszystkim ubrań basic biznes. Mimo tego niemal każdy znajdzie tam dla siebie coś przystępnego cenowo. Zara stawia na zmiany, a mianowicie na inwestycje w rozwój sprzedaży ubrań używanych. Gdzie i od kiedy będzie można je kupić?

Używana moda w Zarze. Brand grupy Inditex stawia na zmianę strategii

Co rusz słychać o upadających markach czy poważnych problemach finansowych firm, na którymi ciąży widmo upadłości. Spadki sprzedaży, pandemia, inflacja, a także coraz większa świadomość ekologiczna zmieniły rynek i wymusiły zmianę strategii odzieżowych marek. Zmiany zapowiadają się również w jednej z ulubionych sieciówek, czyli hiszpańskiej Zarze, która należy do holdingu odzieżowego Inditex. Zara jest uwielbiana przez polskich klientów, głównie przez minimalizm i oryginalność kolekcji.

Bywalcy tego sklepu doskonale wiedzą, że w dziale damskim Zary można kupić ubrania z kilku kategorii: TRF (młodzieżowa i zazwyczaj najtańsza), basic (casualowa i średnia cenowo) oraz woman (ta kategoria jest najdroższa, a zawiera ubrania premium, zazwyczaj przeznaczone do pracy). Okazuje się, że klientów Zary czekają spore zmiany, bowiem uruchomi platformę z używanymi rzeczami.

Zara stawia na sprzedaż ubrań z drugiej ręki. Gdzie będzie można je kupić?

Wzrost cen materiałów oraz usług, a także ogólna inflacja to jedno, lecz głównym powodem jest zmiana koncepcji hiszpańskiej marki. Zakłada przede wszystkim rezygnację z tzw. fast fashion, czyli „szybkiej mody” – taniej, produkowanej masowo i bardzo nikłej jakości. Zara chce postawić przede wszystkim na jakość. Z drugiej strony, jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, Zara zaczyna sprzedawać ubrania z drugiej ręki. Do końca 2023 roku marka odzieżowa będzie miała własną platformę z używanymi ubraniami w Hiszpanii. Czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone również w Polsce? Tego na razie nie wiadomo, mimo, że z pewnością zadowoliłoby to wielu polskich fanów mody.

Tego nie wkładaj na ślub. Jakich kolorów i elementów stroju unikać wybierając się na wesele? [ZDJĘCIA]

Krzysztof Krawczyk Junior chce się pogodzić z Ewą Krawczyk: "Skończmy tę wrogość"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE