Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 koło Krakowa! Jakie utrudnienia?

Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 koło Krakowa! Jakie utrudnienia?
Autor: GDDKiA Łódź Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4 koło Krakowa! Jakie utrudnienia?

Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie w Węgrzce Wielkie koło Krakowa! Utrudnienia dla kierowców obowiązują od dzisiaj, od godziny 12.00. Spowodowane są one remontem dwóch wiaduktów nad drogą gminną. Zmiany potrwają ponad 2 miesiące, a dokładnie do 12 sierpnia. Jakie utrudnienia czekają na kierowców?

Związana z remontem tymczasowa organizacja ruchu podzielona zostanie na cztery etapy – poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut.

W pierwszym etapie trwała będzie budowa przejazdu awaryjnego w pasie rozdziału autostrady A4, za wiaduktem od strony Rzeszowa. Zamknięte zostaną lewe pasy ruchu na obu jezdniach A4. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Dantejskie sceny w Tatrach. Ludzie BIJĄ SIĘ o miejsca parkingowe. DOSŁOWNIE! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kolejne etapy przebudowy mostów

W etapie drugim zamknięta zostanie lewa jezdna autostrady A4 w kierunku Krakowa. Ruch pojazdów odbywał się będzie prawą jezdnią w kierunku Rzeszowa, w układzie pasów ruchu: dwa w kierunku Rzeszowa i jeden w kierunku Krakowa. Obowiązujące prędkości wynosić będą: 60km/h i 80 km/h w kierunku Krakowa i 80 km/h w kierunku Rzeszowa.

W trzecim etapie zamknięta zostanie prawa jezdnia autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. Ruch poprowadzony zostanie lewą jezdnią w kierunku Krakowa, w układzie pasów ruchu: dwa w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Rzeszowa. Obowiązujące prędkości wynosić będą: 60km/h i 80 km/h w kierunku Rzeszowa i 80 km/h w kierunku Krakowa.

W czwartym etapie rozbierany będzie przejazd awaryjny od strony Rzeszowa. W trakcie rozbiórki zamknięte dla ruchu zostaną lewe pasy na obu jezdniach autostrady A4. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

GDDKiA przewiduje, że całkowite przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi 12 sierpnia.

Policyjny pościg ulicami Wieliczki za 40-letnim krakowianinem. Miał przy sobie narkotyki