Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników. Wystarczy spełnić jeden warunek

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników. Wystarczy spełnić jeden warunek

twoje finanse

Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników. Nowe przepisy już od 17 maja

2024-05-16 8:31

Zmiany w kodeksie pracy. Już niedługo pracownicy będą mogli liczyć na otrzymanie dodatkowych pieniędzy od swoich pracodawców. Zmiany wejdą w życie już 17 maja bieżącego roku. Chodzi o konkretny przypadek! Na jaką kwotę będą mogli liczyć pracownicy? Sprawdźcie!

Dofinansowanie dla pracowników. Kto może ubiegać się o dodatkowe środki?

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wprowadzono w życie nowelizację rozporządzenia ministra rodziny i polityki społecznej ws. bezpieczeństwa i higieny pracy osób, które na co dzień spędzają dużo czasu przy monitorach. W związku z tym pracodawcy mieli czas na dostosowanie się do nowych wymogów do 17 maja 2024 roku. Po upływie tego terminu pracownicy mogą liczyć na pewnego rodzaju dofinansowania.

Pracownicy w związku z wprowadzeniem w życie nowego rozporządzenia mogą liczyć na dofinansowanie do zakupu szkieł kontaktowych. Serwis infor.pl przypomina jednak, że istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o dodatkowe pieniądze na tego typu zakup. W przypadku stanowisk utworzonych po 17 listopada 2023 roku, dofinansowanie przysługuje z urzędu. W przypadku jednak, kiedy osoby zostały zatrudnione przed tą datą, pracodawcy mają czas do 17 maja bieżącego roku, aby dostosować się do nowych przepisów. I dopiero po tym terminie możliwe będzie ubieganie się o dofinansowanie.

Dodatkowe pieniądze dla pracowników na zakup szkieł kontaktowych. Jakie warunki należy spełnić?

Podstawą prawną do uzyskania refundacji za zakup szkieł kontaktowych jest dokument wystawiony przez lekarza medycyny pracy. Musi on podczas badania potwierdzić zalecenia okulisty do potrzeby zakładania soczewek podczas pracy przy monitorze. W takiej sytuacji pracownik może złożyć wniosek o wypłatę dofinansowania.

Małopolskie wsie widmo. Zostały po nich tylko cmentarze

Bydgoscy policjanci rozwiązali sprawę zbrodni sprzed lat