Zmiany u ojców Paulinów w Krakowie! Ogród przy kościele na Skałce czeka metamorfoza! Jaka?

2022-05-20 16:52
Klasztor Paulinów na Skałce w Krakowie
Autor: Ula Bienia

Paulini z klasztoru na Skałce chcą udostępnić swój ogród mieszkańcom. Trwają rozmowy zakonu z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie. Miasto nie będzie płaciło Paulinom za użyczenie lub dzierżawę ogrodu. Jednak to urzędnicy mają dbać o teren, w którym wprowadzą kilka zmian.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie dopina szczegóły umowy, która umożliwi udostępnienie przyklasztornego ogrodu. Zakon Paulinów chce w ten sposób zachęcić Krakowian oraz turystów do odwiedzania kościoła na Skałce. ZZM ma zamiar podpisać umowę na okres od roku do trzech lat. Wprowadzi w ogrodzie kilka zmian, które mogą pomóc mieszkańcom w wygodniejszym spędzaniu czasu na półhektarowym terenie. 

- Chcemy wziąć na siebie wszystkie koszty związane z utrzymaniem czystości, z koszeniem, z małą architekturą, żebyśmy mogli gdzieś usiąść. Docelowo jeśli to rozwiązanie będzie korzystne dla nas i dla zakonu, to będziemy chcieli stworzyć tam plac zabaw czy park kieszonkowy - tłumaczy Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Udostępnienie ogrodu mieszkańcom to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach trwającego Jubileuszu 550-lecia obecności Paulinów na Skałce.

- Jubileusz, który w tym roku przeżywamy jest bardzo dobrą okazją, by zaprosić mieszkańców i turystów do tego, aby przyjeżdżali na Skałkę. Może biesiadować to nie jest dobre słowo, ale będą mogli tu na pewno odpocząć - mówi ojciec Mariusz Tabulski, Przeor klasztoru Paulinów na Skałce.

Ogród w nowej odsłonie ma zostać udostępniony jeszcze przed wakacjami. Będzie czynny codziennie, najpewniej do godziny 21:00. 

Mała Amal odwiedziła Kraków

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE