Zmarł matematyk z Krakowa. Jego nekrolog wzrusza, ale też wywołuje uśmiech [ZDJĘCIE]

2021-01-14 13:17
Zmarł Krzysztof Reczek
Autor: Screen: Facebook/Mikołaj Leszczuk/Canva Zmarł Krzysztof Reczek

Krzysztof Reczek - matematyk, nauczyciel i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa zmarł 9 stycznia. Jego rodzina zamieściła właśnie wyjątkowy nekrolog. Patrząc na niego, nie tylko się wzruszamy, ale też na naszych ustach pojawia się uśmiech. Zresztą sami zobaczcie!

Nekrologi kojarzą nam się z czymś bardzo smutnym. Wszak w ten sposób oznajmiamy światu o śmierci naszych bliskich: rodziny lub znajomych. Nekrologi zawsze zawierają imię i nazwisko, osoby, którą żegnamy, datę jej śmierci oraz pogrzebu. Czasami jest do nich dołączony wiersz lub jakaś fraza kojarząca się ze zmarłym.

Takiego nekrologu jednak jeszcze nie widzieliśmy. Rodzina Krzysztofa Reczka postanowiła upamiętnić go w wyjątkowy sposób. Nekrolog, jak każdy inny, jest smutny, ale też bardzo wzrusza. Dodatkowo czytając go, nie potrafimy się nie uśmiechnąć. Ten nekrolog naprawdę jest godny matematyka, czyli guru królowej nauk. Dodajmy tylko, by wiedzieć, o której godzinie nastąpi pożegnanie Krzysztofa Reczka, trzeba rozwiązać zadanie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Wyjątkowym pożegnaniem podzielił się kolega Krzysztofa Reczka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

"9 stycznia 2021 zmarł Krzysztof Reczek

Waleczny Ojciec (do dziś współczujemy wrogom z naszego podwórka).

Oddany Żonie i matematyce, obie kochał, z obiema się liczył.

Po mistrzowsku potrafił objaśniać świat swoim studentom, uczniom, dzieciom i wnukom.

Pamiętający o innych, nigdy o sobie. Długą i ciężką chorobę przeszedł jak gentleman - bez słowa skargi.

Znając go, wiemy, że św. Piotr od jakiegoś już czasu spoglądał na zegarek, oczekując przybysza. Piękny umysł.

Pożegnamy Go 18 stycznia o godzinie (* - rozwiązanie) x 1 : x 2 gdzie: g(x) = x 3 - 66x 2 + 1209x - 6760 na cmentarzu Rakowickim.

*13:40"

WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu
Sonda
Czy planujesz ślub w 2021 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE