Złodzieje grasują na Klinach! Mieszkańcy boją się o swoje domy. Mamy relacje z incydentów

2022-08-19 16:18
włamanie
Autor: pixabay

Obserwują domy, zostawiają znaki na drzwiach i szarpią za klamki. Mieszkańcy Klinów ostrzegają przed grasującymi złodziejami. Coraz częściej na lokalnych, internetowych grupach pojawiają się posty, w których sąsiedzi opisują swoje doświadczenia. Do jednego z incydentów doszło w piątek przed długim weekendem na terenie domu przy ulicy Komuny Paryskiej w Krakowie.

W piątek 12 sierpnia o godzinie 19:00 mieszkańcy Klinów zaobserwowali trzech mężczyzn, kręcących się w okolicach ulicy Komuny Paryskiej. Zarejestrowały ich kamery. Mężczyźni uważnie obserwowali okolicę. W nocy jeden z nich zaczął dzwonić do bramy jednego z domów.

- W tę samą noc o godzinie 1:00 zadzwonił dzwonek do bramki. Syn słyszał jak pan trzepał bramką  i przeskoczył przez nią. My zdążyliśmy z mężem zlecieć z góry, ale pana już nie było. Wiem, że też był u sąsiada. Sprawa została zgłoszona na policję, która przyjechała rano. Spisali to wszystko. Przekazałam także wszystkie nagrania z kamer. Zadzwoniła do mnie również policja kryminalna i zapewniła, że będzie działać - relacjonuje naszej reporterce jedna z mieszkanek Klinów.

Dwa lata temu radny Michał Starobrat apelował do Prezydenta Miasta Krakowa o zwiększenie liczby patroli straży miejskiej na osiedlu. Czy teraz będzie podobnie?

- Problem jest bardzo skomplikowany, aczkolwiek dzieje się w tym temacie. Są dodatkowe patrole. Największą robotę jednak robią sami mieszkańcy, ostrzegając na grupach o tym, że są konkretne osoby. Często umieszczają ich zdjęcia i filmy - mówi radny Michał Starobrat.

Policja przypomina także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stosowanie się do nich może zmniejszyć ryzyko włamania. 

- Zamknijmy okna, zamknijmy drzwi. Nie zostawiajmy klucza w miejscach oczywistych typu: pod wycieraczką czy na parapecie. Zwróćmy uwagę na to, żeby zaczekać z publikacją zdjęć z wakacji w mediach społecznościowych do momentu naszego powrotu - tłumaczy starsza posterunkowa Elżbieta Znachowska-Bytnar z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Do podobnych incydentów dochodziło już na Ruczaju czy na Osiedlu Podwawelskim. W przypadku zaobserwowania podejrzanych zachowań, należy niezwłocznie zadzwonić na policję.

„Bo tętni w nas dobro” – akcja krwiodawstwa w Krakowie

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE