Zatrzymany złodziej rowerów

i

Autor: Małopolska policja

WIADOMOŚCI

Kradziony rower za 46 tys. zł w podkrakowskiej "dziupli"! To niejedyne nielegalne znalezisko

2023-06-07 11:50

Krakowska policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież luksusowego roweru ze sklepu na terenie Czech. Dzięki informacjom zdobytym w trakcie śledztwa udało się zlikwidować podkrakowską "dziuplę", miejsce, w którym złodziej przechowywał zrabowany sprzęt.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komendy Wojewódzkiej Policji 2 czerwca dokonali zatrzymania 48-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru, której dokonał na terenie Czech. W trakcie śledztwa ustalono, że skradziony sprzęt może znajdować się w prywatnej posesji w Michałowicach, miejscowości położonej ok. 10 kilometrów na północ od Krakowa.

Złodziej rowerów zatrzymany!

Krakowscy policjanci po udaniu się pod wskazany adres zastali na miejscu 48-latka. Po przeszukaniu posesji znaleźli łącznie 10 rowerów, w tym część elektrycznych. Pojazdy miały widoczne ślady ingerencji w numery identyfikacyjne, więc wszystkie zostały zabezpieczone przez śledczych.

Wśród odnalezionego sprzętu był także rower skradziony z czeskiego sklepu — jego wartość przekracza 46 tysięcy złotych. W mieszkaniu znaleziono także niewielkie ilości marihuany oraz 20 tys. złotych w gotówce, które zabezpieczono na potrzeby śledztwa.

— 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia przedstawiono mu zarzuty paserstwa (nabycia i przechowywania skradzionego mienia) oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności — poinformowała małopolska policja.

Rejs łódka po Wiśle w Krakowie? Zobacz, gdzie dopłyniesz krakowskim tramwajem wodnym oraz ile zapłacisz za bilet!

Złodzieja skusiły zabawki dla dorosłych. Ubrał sukienkę i zrobił damski makijaż. Poznalibyście, że to mężczyzna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE