Zima znów UDERZY! Arktyczne chłody i kilkanaście centymetrów ŚNIEGU. IMGW już wydało alert!

2021-03-16 16:05 nm
Zima
Autor: Skitterphoto / CC0 / pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W najbliższych dniach czeka nas ochłodzenie, więcej opadów deszczu oraz śniegu. Białego puchu może spaść nawet kilkanaście centymetrów! IMGW wydało już alert w tej sprawie.

Za kilka dni rozpocznie się astronomiczna i kalendarzowa wiosna, jednak próżno jej szukać na niego. Od środy czeka nas spore ochłodzenie. Temperatura w całym kraju nie przekroczy 5 stopni Celsjusza. Będzie padać deszcz oraz śnieg! IMGW wydał alert pierwszego stopnia. Może spaść nawet 15 cm śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku, 16 marca od godziny 18.00 do środy, 17 marca do godziny 15.00. Alert obowiązuje w południowych powiatach małopolski.

Raport z Anteny 16.03

Co więcej, w środę zacznie dodatkowo mocno wiać. A to tylko spotęguje uczucie chłodu. W kolejnych dniach zrobi się jeszcze zimniej. Na Podhalu temperatura spadnie do nawet -7 stopni Celsjusza. W weekend trzeba spodziewać się napływu arktycznego powietrza. Cały czas towarzyszyć nam będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Poprawa pogody spodziewana jest w niedzielę. Będzie więcej słońca, ale wciąż zimno. W nocy do -9 stopni.