Zima zbiera swoje żniwo. Kolejne ofiary na drogach. Tragiczny wypadek w Zakopanem!

2022-11-24 10:16

Zima, opady śniegu i zamarznięte drogi. Te czynniki były przyczyną już nie jednej tragedii. W Zakopanem doszło do dachowania auta osobowego. Na miejsce przyjechały aż cztery zastępy straży pożarnej.

Samochód dachował na zakopiańskiej drodze. Są poszkodowani

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek, 24 listopada ok. godz. 7:30. Kierowca auta osobowego jadąc ul. Gawlaki w Zakopanem, dachował na drodze. Na miejsce zostały wezwane służby. Kobieta na szczęście dała radę sama wydostać się z pojazdu. Do poszkodowanej przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia oraz radiowóz.

- Samochodem podróżowała jedna osoba, była to kobieta w wieku ok. 40 lat. Doznała powierzchownych obrażeń. Skarżyła się na ból dolnej kończyny. Są to raczej otarcia i potłuczenia - mówi Andrzej Łęgowski ze straży pożarnej.

Do wypadku doszło z powodu silnego oblodzenia drogi. Do tego doszedł stromy podjazd, który uniemożliwił kobiecie swobodną jazdę.

- Przyczyną były przede wszystkim warunki pogodowe. Rano napadało trochę śniegu, droga była zmrożona i stroma. Takich podjazdów jest u nas wiele, więc te wszystkie czynniki nałożyły się na wystąpienie dzisiaj tej kolicji - dodaje Łęgowski.

Quiz o lekturach szkolnych na maturę 2023

Pytanie 1 z 10
Ile części mają Dziady?
Najsłynniejsze jarosławskie pierniki od lat powstają według starej receptury. Zachwyca się nimi cały świat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE