BookGame

i

Autor: materiały prasowe Targi w Krakowie

Zbliża się wielka impreza fanów planszówek. Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame 2024

2024-02-20 23:09

Moga być strategiczne, paragrafowe, bitewne i terenowe. Wielkimi krokami zbliża się największa planszówkowa impreza w regionie - Festiwal i Targi Gier Planszowych BookGame. W pierwszy weekend marca w hali EXPO Kraków na fanów popularnych "planszówek" będą czekać liczne konkursy i turnieje oraz największy Games Room w Polsce, czynny do późnej nocy.

Mstrzostwa Polski w składaniu klocków na czas, planszówki, szachy, RPG, gry terenowe, książki i komiksy. II. edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame rozpocznie się już 1 marca. Fanów tych gier czeka wiele atrakcji:

Na Festiwalu pojawi się 100 wystawców, przygotujemy też olbrzymi Games Room o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, a ponadto 30 turniejów, kilkanaście sesji RPG, gry terenowe i wiele laboratoriów oraz warsztatów dla najmłodszych. Dowiemy się między innymi jak wyizolować DNA z banana - zachęca Wiktoria Penszkal, koordynatorka planu Festiwalu.

Współczesne planszówki wymagają skupienia, przyjęcia odpowiedniej strategii i rozwijają kreatywność - zaznacza Jakub Róg ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych Gralicja. To jednak nie koniec zalet popularnych "planszówek":

Przede wszystkim możemy spotkać się razem, doświadczyć bycia wspólnie, a oprócz tego rozwinąć wiele umiejętności, edukacyjnych, rozwojowych, takich, aby stać się po prostu lepszym - mówi Jakub Róg.

W czasie festiwalu odbędą się także zawody z układania kostki rubika, grania w szachy i zostanie przeprowadzony plebiscyt na najlepszą grę planszową ubiegłego roku. Festiwal zakończy się 3 marca. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia BookGame Kraków.

Quiz o kosmetykach z PRL-u. Świeżutki i trudny test pachnący jak zielone jabłuszko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Szampon, który nie szczypie w oczy? Zapomnij! W PRL-u do mycia dziecięcych głów najpopularniejszy był:
LUNA o Eurowizji