Zarezerwuj sobie boisko sportowe jednej z jedenastu krakowskich szkół na smartfonie

2020-10-06 14:18 Kuba Paduch, Radio Eska
Zarezerwuj sobie boisko sportowe jednej z jedenastu krakowskich szkół na smartfonie
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Nowoczesna boiska sportowe Liceum Ogólnokształcącego numer VIII imienia Stanisława Wyspiańskiego czekają na chętnych mieszkańców miasta.

Zaplecze sportowe krakowskich szkół na wyciągnięcie ręki. Miasto uruchomiło miesiąc temu aplikację na smartfony "BallSquad", która pozwala rezerwować sale gimnastyczne i boiska sportowe aż 11 krakowskich placówek oświatowych.

Wynajem szkolnych sal gimnastycznych i boisk za pomocą aplikacji mobilnej. Taką usługę umożliwia miasto Kraków od początku września. "BallSquad" ma pomóc aktywnym Krakowianom korzystać z zaplecza sportowego krakowskich szkół. Zamiast przechodzić przez żmudne formalności wystarczy kilka ruchów na smartfonie.

Można wybrać sobie miejsce, w którym można przyjść i zagrać wybraną dyscyplinę sportową, przez aplikację opłacić wynajem takiej sali i w zasadzie na tym formalności się kończą. Przychodzi się i już jest dla nas gotowe do dyspozycji miejsce - mówi Dyrektorka Wydziału Edukacji Ewa Całus.

Aplikacja "BallSquad" to projekt pilotażowy w którym na początek bierze udział 11 szkół. Dyrektorka jednej z nich, VIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego, przyznaje, że mają już nawet stałych rezerwujących.

Jest możliwość wynajęcia boiska, sali gimnastycznej, boisk do koszykówki, boiska piłkarskiego i boisk do piłki ręcznej. Mamy luksusową murawę, wydaje mi się, że to jest najlepsza trawa, która jest w tej chwili przy obiektach szkolnych w Krakowie - Mówi Dyrektorka Anna Drwięga.

Przez cały wrzesień za pośrednictwem aplikacji "BallSquad" wykonano już ponad 100 rezerwacji. Do tej pory największą liczbą rezerwacji dokonanych przez aplikację może się pochwalić Szkoła Podstawowa numer 85. Wiele rezerwacji dokonano też w Szkole Podstawowej numer 117 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 13. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Szczegóły aplikacji "BallSquad" poznał nasz reporter Kuba Paduch.
Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki