Zara będzie sprzedawać ubrania z drugiej ręki?

i

Autor: Wikipedia Commons ,Aurelijus Valeiša Zara będzie sprzedawać ubrania z drugiej ręki?

Zakupy

Gigantyczne zmiany w Zarze. Używane ubrania w ukochanej sieciówce Polek?

2023-05-29 7:31

Zara to jedna z najpopularniejszych sieci odzieżowych. Mimo, że marka należąca do grupy Inditex w założeniu skierowana jest do bardziej zamożnych klientek, które szukają przede wszystkim ubrań basic biznes, to niemal każdy znajdzie tam dla siebie coś przystępnego cenowo. Okazuje się, że Zara stawia na zmiany i inwestycje w rozwój sprzedaży ubrań używanych. Gdzie będzie można je kupić?

Second hand w Zarze? Klientów czeka rewolucja

Rynek odzieżowy na świecie nie ma się dobrze. Co rusz słychać o upadających markach czy poważnych problemach finansowych firm, na którymi ciąży widmo upadłości. Spadki sprzedaży, pandemia, inflacja, a także coraz większa świadomość ekologiczna zmieniły rynek i wymusiły zmianę strategii odzieżowych gigantów. Zmiany zapowiadają się również w jednej z ulubionych sieciówek, czyli hiszpańskiej Zarze, która należy do holdingu odzieżowego Inditex. Zara jest uwielbiana przez polskich klientów, głównie przez minimalizm i oryginalność kolekcji. Bywalcy tego sklepu doskonale wiedzą, że w dziale damskim Zary można kupić ubrania z kilku kategorii: TRF (młodzieżowa i zazwyczaj najtańsza), basic (casualowa i średnia cenowo) oraz woman (ta kategoria jest najdroższa, a zawiera ubrania premium, zazwyczaj przeznaczone do pracy). Okazuje się, że klientów Zary czekają spore zmiany, bowiem uruchomi platformę z używanymi rzeczami.

Zara inwestuje w sprzedaż ubrań z drugiej ręki. Gdzie będzie można je kupić?

Wzrost cen materiałów oraz usług, a także ogólna inflacja to jedno, lecz głównym powodem jest zmiana koncepcji hiszpańskiej marki. Zakłada przede wszystkim rezygnację z tzw. fast fashion, czyli „szybkiej mody” – taniej, produkowanej masowo i bardzo nikłej jakości. Zara chce postawić przede wszystkim na jakość. Z drugiej strony, jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, Zara zaczyna sprzedawać ubrania z drugiej ręki. Do końca 2023 roku marka odzieżowa będzie miała własną platformę z używanymi ubraniami w Hiszpanii. Czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone również w Polsce? Tego na razie nie wiadomo, mimo, że z pewnością zadowoliłoby to wielu polskich fanów mody.

Tego nie wkładaj na ślub. Jakich kolorów i elementów stroju unikać wybierając się na wesele? [ZDJĘCIA]

Miały być nowe mieszkania. Przed odbiorem rażąco podwyższyli im czynsz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE