Ludzie chodzą po nieczynnych pomostach na Zakrzówku. Jest pilny apel!

i

Autor: FB Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Ludzie chodzą po nieczynnych pomostach na Zakrzówku. Jest pilny apel!

Wiadomości

Jest data otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. Ludzie już chodzą po pomostach! "Tłok i chamstwo"

2023-03-22 8:02

Dobiega końca budowa parku Zakrzówek w Krakowie, ale otwarcie planowane jest na czerwiec. Do mieszkańców, którzy już przychodzą na ten teren, zaapelował Zarząd Zieleni Miejskiej – „To wciąż plac budowy” – podkreślił.

Kraków. Otwarcie Zakrzówka w czerwcu 2023 roku

„Inwestycja nie zakończyła się. To wciąż plac budowy. Apelujemy do mieszkańców, aby nie przychodzić tam. Prosimy, żeby stosować się do znaków zabezpieczeń, nie przekraczać ogrodzonych terenów” – powiedziała Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie. Jak poinformowała, otwarcie parku planowane jest na początek czerwca, zaś od 22 czerwca czynne ma być kąpielisko.

Park Zakrzówek miał być otwarty w ubiegłym roku, zapowiedź ta jednak nie została spełniona – ZZM tłumaczył to przedłużającą się procedurą dot. przyłącza prądu do realizowanej inwestycji oraz brakiem spełnienia norm głębokości basenu przeznaczonego dla dzieci.

Budowa parku Zakrzówek ruszyła w sierpniu 2019 r. Na 60-hektarowym terenie będą podwieszane baseny, pływające mosty, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, miejsca piknikowe, wybieg dla psów, budynki z toaletami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, restauracja. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł, budowa w całości jest finansowana z budżetu gminy Kraków.

Dźganie nożem, palenie i topienie. Szokujące obrzędy w Pradze na kilka dni przed meczem Czechy - Polska

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE