Zakopane: prokuratura wyjaśnia okoliczności brutalnego pobicia 25-latka

2021-09-13 15:08
Policja
Autor: AndrzejRembowski/CC0/pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wyjaśnia okoliczności brutalnego pobicia na Krupówkach 25-latka, który doznał ciężkich uszkodzeń ciała. Sprawców nie udało się zatrzymać – powiedział PAP z-ca prokuratora rejonowego w Zakopanem Rafał Porębski.

Nie ma na razie podstaw, żeby przedstawić komukolwiek zarzuty. Poszukujemy osób, które brały udział w tej bójce. Dotychczas nie zatrzymano osób, które pobiły 25-latka. Nie udało się ustalić ich tożsamości” – powiedział PAP prok. Porębski. 

Śledczy przesłuchali już w charakterze świadków osoby, które były w grupie pobitego 25-latka.

Prokurator w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa. Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 158 par. 2 kodeksu karnego, to jest udziału w pobiciu człowieka, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Raport z Anteny 13.09

W nocy z soboty na niedzielę na zakopiańskich Krupówkach doszło do bijatyki, podczas której ciężko ranny został 25-latek. Według relacji policji, ok. godz. 2.00 na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki, grupę osób zaatakowali nieznani mężczyźni. Jak relacjonuje rzecznik, wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek z powiatu nowotarskiego, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE