Zakopane: historia, jak z filmu! Oszuści zapłacili w sklepie banknotami rodem z Monopoly

2020-12-10 15:43

Oszustwo na zabawkowe pieniądze? Choć brzmi to jak scena z filmu, to niestety ta historia jest prawdziwa. Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Zakopanem. W jednym z tamtejszych sklepów pojawili się oszuści, którzy za wybrany przez siebie towar zapłacili... banknotami rodem z Monopoly! Czy ta forma przestępstwa będzie coraz popularniejsza? Sprawę komentuje policja.

Nowe radiowozy dla podlaskich policjantów

Oszuści w Zakopanem zapłacili zabawkowymi pieniędzmi

Choć początek całej historii może wydawać się zabawny, to niestety jej finał wcale nie bawi. A już na pewno nie właściciela sklepu. Kilka dni temu w jednym ze sklepów odzieżowych w Zakopanem doszło do feralnej transakcji. W placówce pojawili się oszuści, którzy za wybrany przez siebie towar zapłacili wyjątkowymi "banknotami" o wartości 500 złotych. Jak się później okazało pieniądze nie był prawdziwe, choć bardzo przypominały te, które będące w codziennym obiegu. "Pięćsetki" nie miały żadnej wartości, za to śmiało je można było wykorzystać do zabawy, gry w Monopoly albo Eurobiznes. Na banknotach widnieje bowiem adnotacja, że "nie są one środkiem płatniczym".

Niestety fałszywek, które wręczyli oszuści, nie rozpoznał sprzedawca. Sklep będzie więc musiał ponieść spore straty. Całą sprawą zajmuje się już zakopiańska policja.

No niestety pewnie pośpiech, czy jakieś inne okoliczności mogły spowodować, że ekspedient nie przyjrzał się im dokładnie, no i teraz czekają go koszty i pokrycie tych strat - mówi asp. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Policja prowadzi teraz czynności wyjaśniające. Zabezpieczony został monitoring. Stara się też zgromadzić, jak najwięcej informacji w sprawie oszustów.

Jak podkreśla, asp. Wieczorek to nie pierwsza taka sprawa w kraju. Zaznacza też, że może to być nowy sposób oszustwa. W obecnej sytuacji pandemicznej zaleca się transakcje bezgotówkowe.

Posłuchaj, jak leczyć niestrawność. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE