KOD Podhale organizuje w Zakopanem demonstracje wspierającą Marsz Miliona Serc

i

Autor: Jonathanawhite, Wikipedia/PAP/Tytus Żmijewski

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Demonstracja wspierająca "Marsz Miliona Serc" w Zakopanem. Co przewidują organizatorzy?

2023-09-30 20:26

Komitet Obrony Demokracji Podhale już w niedzielę, 1 października organizuje na Krupówkach w Zakopanem demonstrację wpierającą "Marsz Miliona Serca". W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w tym czasie nie mogą pojechać na oficjalne wydarzenie w Warszawie.

"Marsz Miliona Serc" w Warszawie. Kiedy się odbędzie?

W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Koalicję Obywatelską "Marsz Miliona Serc". Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na Rondzie Dmowskiego, następnie przejdzie ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II, a zakończy się na Rondzie Radosława. Na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej do udziału w marszu zaprasza przewodniczący PO Donald Tusk, jak podkreśla lider PO, "to nie jest marsz żadnej partii".

— Stajemy do walki ze złem, twarzą w twarz rozliczyć tę władzę, żeby Polska znowu była wolna od kłamstwa, od nienawiści i złodziejstwa. To jest nasz czas. 1 października w samo południe spotkamy się w Warszawie. Tu jest Polska — zachęcał do wzięcia udziału w "Marszu Miliona Serc" Donald Tusk. — Zwróciłem się z otwartym zaproszeniem do wszystkich ludzi, do różnych środowisk, ale każdy ma prawo wyboru. Liderzy Trzeciej Drogi dokonali innego wyboru, jeśli chodzi o aktywność tego dnia. Ja nie mam z tym żadnego problemu. Rozmawiałem z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Powiedzieli, że bardzo wielu ich sympatyków będzie oczywiście szło w marszu, ale oni będą w innych miejscach — powiedział lider PO w TVN24.

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?

Zakopane. Na Krupówkach odbędzie się demonstracja wspierająca "Marsz Miliona Serc"

Dla tych, którzy 1 października nie mogą być w Warszawie na "Marszu Miliona Serc" lokalni działacze organizują demonstracje wspierające w różnych częściach Polski. Komitet Obrony Demokracji Podhale stworzył takie wydarzenie w Zakopanem. Już w niedzielę, 1 października na Krupówkach odbędzie się manifestacja pod hasłem "Wspieramy marsz miliona serc". Lokalni działacze zapraszają pod Oczko Wodne o godzinie 12.00.

Justyna Kowalczyk-Tekieli mieszka w Kasinie Wielkiej. Tak wygląda w środku jej piękna, góralska posiadłość:

Tak szybko dawno nie było! Pendolino z Krakowa do Warszawy jedzie tylko dwie godziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE