Zakaz wyjść w góry! Tatrzański Park Narodowy zamyka się z powodu koronawirusa!

2020-03-12 20:00 NM
Morskie Oko
Autor: Pixaby

Na jakiś czas musimy zrezygnować z wyjść Tatry. Tatrzański Park Narodowy zamyka się w związku z epidemią koronawirusa. Turyści znajdujący się w schroniskach zostali poproszeni o ich opuszczenie.

W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania - czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Co to oznacza dla turystów?

Od piątku, 13 marca zamknięte zostaną wszystkie wejścia do Parku. Schroniska znajdujące się na jego terenie nie będą już przyjmować rezerwacji. Parkingi zostaną zamknięte. Kolejka i wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu będą nieczynne.

Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK i Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie - czytamy w komunikacie TPN.

Tatrzański Park Narodowy prosi również, by osoby, które przebywają w schroniskach, rozważyły powrót do domu. Zamknięcie TPN nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego.

Nieczynne będą też inne kolejki należące do Polskich Kolei Liniowych. Chodzi tu o wyciągi na Gubałówkę w Zakopanem, Palenicę w Szczawnicy, Mosorny Groń i Górę Żar w Beskidzie Żywieckim, Górę Parkową w Krynicy Zdrój i Kolej Gondolową Jaworzyna Krynicka.

Jeden z krakowskich supermarketów podczas szturmu klientów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.