Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny

i

Autor: FB Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny

Życie miasta

Zabawkę naprawiano… pół roku. Na Planty Nowackiego w końcu powróciła drewniana ryba

2023-03-31 15:45

Nawałnica w lipcu 2022 roku zniszczyła główną atrakcję placu zabaw na Plantach Nowackiego - ogromną, drewnianą rybę. Przeciągająca się naprawa zabawki zdążyła się już stać obiektem krakowskich żartów. Teraz, po pół roku, plac zabaw na Plantach ponownie będzie dostępny, a ryba - już "w formie" - znów będzie do dyspozycji dzieci.

Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny

"Wrzucamy dzisiaj, bo za dwa dni prima aprilis i nikt by nam nie uwierzył" - taki podpis Zarządu Zieleni Miejskiej pojawił się pod zdjęciem słynnej już, krakowskiej zabawki. Jej naprawa po zeszłorocznej nawałnicy trwała bowiem ponad pół roku. Rodzice i dzieci mogą być zadowoleni - plac zabaw na Plantach Nowackiego znów jest w pełni dostępny.

Ryba na Plantach nie znalazła się przypadkiem. Dawniej były tam bowiem stawy królewskie, w których hodowano ryby. Te z kolei trafiły następnie na talerze władców na Wawelu. W średniowiecznych stawach w Krakowie pływały między innymi lipienie - ryby z rodziny łososiowatych - i do nich właśnie nawiązuje jedna z najsłynniejszych zabawek w Krakowie.

Nowy mural w Krakowie

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE