Za nami 2. Edycja Akademii Klimatu

2022-09-28 11:27

Wpływ mody na środowisko czy marnowanie żywności - takie tematy poruszano podczas pierwszej Krakowskiej Akademii Klimatu skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Tematem przewodnim  drugiej edycji programu jest greenwashing, czyli "zielone mydlenie oczu".

- Przyglądamy się sprawom kiedy to nas chce się trochę oszukać, taką ściemę klimatyczną zaserwować. Spróbujemy się nauczyć jak się uodpornić na tego typu treści, które w przestrzeni publicznej są do nas kierowane - mówi Ewa Całus, pełnomocnik prezydent ds. edukacji klimatycznej

Jak podkreślają urzędnicy, celem jest budowanie świadomości ekologicznej młodych krakowian. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 800 uczniów.

- 78% Polaków wskazuje, że trzeba już zacząć działać na rzecz ochrony naszej planety. To są młodzi ludzie, którzy nie chcą już czekać, nie są obojętni na to co ich czeka w przyszłości - dodaje Zofia Piwowarek z United Nations Global Compact Network Poland

Program Akademii obejmuje cztery spotkania, a w tym prezentacje filmów oraz rozmowy z ich twórcami, a także dyskusje z ekspertami. Wydarzenie jest organizowane w ramach miejskiej kampanii "Kraków w dobrym klimacie"

Czy potrafisz dbać o środowisko?

Pytanie 1 z 11
Jaki kolor mają pojemniki na papier?
Jak oszczędzać energię i dbać o środowisko?