komiks

i

Autor: Pexels

wydarzenia

Za nami 12. Krakowski Festiwal Komiksu

2023-03-26 20:00

Spotkania z międzynarodowymi twórcami, giełda rysunków i plakatów, okolicznościowe wystawy, a wszystko w towarzystwie cosplayerów. W ten weekend Kraków stał się stolicą rysunkowych historii. To za sprawą 12. Festiwalu Komiksu, który ponownie przyciągnął tłumy.

Krakowski Festiwal Komiksu to jedna z największych imprez nie tylko dla miłośników historii obrazkowych, ale i dla osób w każdym wieku, w tym dla rodziców z dziećmi. "Naszą ofertę skierowaliśmy do kilku pokoleń. Dziecko mogło się bawić w strefie dziecięcej, odbywały się warsztaty, pokazy cosplay, wspólne malowanie, a rodzice mogli pójść na spotkania z artystami" – mówi Artur Wabik, współorganizator konkursu. 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i ta tegoroczna ściągnęła do Krakowa tłumy miłośników obrazkowych historii. 

- Na festiwal przyszedłem w stroju wiedźmina, ponieważ to był jeden z ciekawszych komiksów, jaki czytałem. Nie ograniczam się jednak tylko do niego. Czytam także komiksy Gwiezdnych Wojen czy Marvela - mówił jeden z uczestników festiwalu. 

- Komiksami interesuję się już od kilku lat. Obecnie pracuję nad swoim własnym. Przyszedłem tutaj, aby osobiście poznać twórcę komiksów, którego regularnie śledzę na YouTube, chcę kupić jeden z jego komiksów, ale też się nieco zainspirować - dodawał kolejny z uczestników. 

- Komiksy mają to do siebie, że każdy może w nich znaleźć coś dla siebie. Jedni poprawę humoru, drudzy ciekawe historie, a jeszcze inni inspirujące rysunki - wymieniał mężczyzna, który na festiwal przyszedł z dwiema małymi córkami. 

Festiwalowe wydarzenia odbywały się w dwóch miejscach - Muzeum Komiksu przy ul. Sarego 7 i na Rynku Głównym w Pałacu Potockich. 

Wyjątkowy komiks w Olsztynie. Mikołaj Kopernik walczy z pandemią
Sonda
Czy czytasz komiksy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE