Z Ekstraklasy do III ligi. Wieczysta Kraków ma nowego trenera

i

Autor: Cyfrasport

Sport

Z Ekstraklasy do III ligi. Wieczysta Kraków ma nowego trenera

2023-03-22 9:02

We wtorek, 21 marca KS Wieczysta Kraków oficjalnie potwierdziła rozstanie z trenerem Dariuszem Marcem, który prowadził klub odkąd pożegnał się z nim Franciszek Smuda we wrześniu 2022 roku. Jeszcze tego samego dnia „Żółto-Czarni” poinformowali o zatrudnieniu nowego menedżera, który ostatnio pracował… w Ekstraklasie.

Kim jest nowy trener Wieczystej?

We wtorek, 21 marca KS Wieczysta Kraków oficjalnie pożegnała się z dotychczasowym trenerem Dariuszem Marcem. Jeszcze tego samego dnia klub poinformował o zatrudnieniu nowego menedżera, którym został znany krakowskim kibicom Wojciech Łobodziński.

To były piłkarz, który występował na pozycji pomocnika m.in. w Wiśle Kraków w latach 2008-2011. Łobodziński z powodzeniem grał także w reprezentacji, gdzie za kadencji Leo Benhakkera pojechał na EURO 2008 do Austrii i Szwajcarii. 

Ostatnich kilka lat Łobodziński spędził na stanowiskach trenerskich w Miedzi Legnica, z którą w ubiegłym sezonie awansował z pierwszej ligi do Ekstraklasy.

40-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. W skład sztabu trenera Łobodzińskiego wchodzić będą Rafał Jędrszczyk (asystent trenera), Michał Miśkiewicz (trener bramkarzy), Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Bębenek (kierownik drużyny) oraz fizjoterapeuci Piotr Kamykowski i Norbert Piszczek – informuje klub.

Debiut nowego menedżera już w sobotę, 25 marca. Wieczysta zagra na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski.

Artur Szpilka o walce z Mariuszem Pudzianowskim: Będę gotowy na każdą wersję Pudziana! [KOLOSEUM]

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE