Tatry. Kilkusetmetrowy upadek turystki na Rysach

i

Autor: Wikipedia Commons, Kgbo Tatry

Wiadomości z regionu

Kobieta spadła z Rysów. Na miejsce leci śmigłowiec z ratownikami

2023-06-04 16:54

W niedzielę, 4 czerwca po południu w Tatrach Wysokich doszło do dramatycznego wypadku. Turystka spadła z kilkuset metrów z Rysów. Trwa akcja ratunkowa.

Tatry. Kilkusetmetrowy upadek turystki na Rysach

W niedzielne popołudnie w Tatrach Wysokich doszło do niebezpiecznego wypadku. Z Rysów spadła kobieta. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że był to upadek kilkusetmetrowy. Obecnie trwa akcja ratunkowa, na miejsce leci śmigłowiec.

- W momencie zgłoszenia turystka była przytomna. Trwają działania - powiedział nam ratownik dyżurujący TOPR.

Warto wiedzieć, że mimo, że nie ma już zagrożenia lawinowego, w wyższych partiach Tatr nadal zalega dużo śniegu, który szczególnie w godzinach porannych i na wystawach północnych (od wschodnich do północno – zachodnich) jest zlodowaciały tworząc duże ryzyko upadku z wysokości.

W piątek, 2 czerwca przed weekendem, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że poruszanie się obecnie na niektórych trasach wymaga odpowiedniego sprzętu (raki, czekan), choć jest też lista tras, na których w ostatnim czasie doszło do największej liczby wypadków. Najlepiej unikać:

  • Rysów,
  • Szpiglasowej Przełęczy,
  • Koziej Przełęczy,
  • Zawratu
  • Świnickiej Przełęczy.

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Nocne Widowisko na Wiśle [ZDJĘCIA]

"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE