ilum

i

Autor: arc

Zobacz koniecznie

Wyjątkowe ILUMINARIUM z pokojami sensorycznymi już wkrótce zaprosi klientów centrum handlowego w M1 Kraków.

2024-04-03 11:14

ILUMINARIUM - specjalnie stworzona przestrzeń z pokojami sensorycznymi. To wyjątkowa możliwość zabawy zmysłami w namiotach sferycznych wypełnionych interaktywnymi dźwiękami, światłami i efektami specjalnymi. W kwietniu ILUMINARIUM dostępne będzie w M1 w Krakowie.

Obiekt, który stanie na parkingu centrum handlowego M1, przypomina z zewnętrz wioskę igloo. Jednak w środku kryje prawdziwą feerię doświadczeń zmysłowych i zapierających dech w piersiach pokazów audiowizualnych. ILUMINARIUM M1 to niezwykła sensoryczna wystawa immersyjna, która oczaruje zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

"Podczas tegorocznej zimy zapraszamy klientów M1 do wyjątkowego świata zmysłów i wyobraźni. ILUMINARIUM to instalacja, która nie tylko wciąga w świat barw i dźwięków, ale także skłania do głębszej refleksji nad kondycją ludzką we współczesnym świecie. To miejsce, które pozostawia przekonanie, że sztuka i światło mają moc leczenia zarówno duszy jak i ciała" - mówi Urszula Porębska, dyrektor działu marketingu METRO PROPERTIES, zarządcy centrów M1.

ILUMINARIUM to zarówno pokoje relaksacyjne, stanowiące eteryczną oazę spokoju, jak i przestrzeń z nutą szaleństwa, pobudzająca wyobraźnię. Pełne doświadczenie oferowane w ILUMINARIUM to podróż do wnętrza samych siebie, gdzie dźwięki i kolory prowadzą przez emocjonalne pejzaże, aż do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i stabilizacji.

Serce ILUMINARIUM to przestrzeń, gdzie znajduje się mapping świetlno-laserowy, przenoszący widzów do innego wymiaru i wprowadzający w dalszą podróż poprzez:

  • Red Light - pokój zachęcający do refleksji nad wpływem czasu spędzanego w zamkniętych przestrzeniach na samopoczucie, a dodatkowo działa terapeutycznie i wyciszająco.
  • Pokój Laser Challenge stanowi syntezę przyjemności i refleksji. Skłania do zastanowienia, czy nie warto czasem zwolnić i znaleźć czas dla siebie.
  • Pokój Immersyjny, w którym sztuka wchodzi bezpośrednio do umysłu poprzez tysiące bodźców LED, tworząc niepowtarzalne wrażenia estetyczne.
  • Pokój Motion Room to eksploracja ruchu i jego wpływu na emocje. Można być tutaj zarówno czynnym uczestnikiem, jak i biernym obserwatorem tego fascynującego zjawiska.
  • Pokój Laserowy, czyli prawdziwa uczta dla zmysłów. Symfonia kolorów i kształtów tańcząca w ciemnościach, tworząca prawdziwy kalejdoskop wrażeń.

ILUMINARIUM w M1 Kraków będzie dostępne od 10 do 15 kwietnia w dni handlowe. Wystawa będzie czynna w godzinach 12:00 – 20:00. Biletem wstępu będzie paragon za zakupy w M1 wartości minimum 50 zł.

ilum

i

Autor: arc