Debata przedwyborcza

i

Autor: Piotr Grzybowski / Super Express

wybory samorządowe 2024

"Wybory samorządowe. Walka o Kraków" - debata przedwyborcza Super Expressu i Radia ESKA [RELACJA NA ŻYWO]

2024-03-05 19:35

Debata przedwyborcza: "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Zorganizował ją Super Express oraz Radio ESKA. Debata miała miejsce w multimedialnym studio "Super Expressu". Zaprosiliśmy do niej siedmiu kandydatów, którzy walczą o fotel prezydenta Krakowa. Zapis debaty na żywo można śledzić poniżej.

„Wybory samorządowe. Walka o Kraków" - debata przedwyborcza Super Expressu i Radia ESKA. Relacja na żywo

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z dzisiejszej debaty przedwyborczej: "Wybory samorządowe. Walka o Kraków", organizowanej przez Super Express oraz Radio ESKA, która rozpocznie się o godz. 18:00. Debata będzie miała miejsce w multimedialnym studio "Super Expressu".

Wybory samorządowe 2024. "Walka o Kraków" - debata Super Expressu i Radia ESKA

Kraków to jedno z tych miast w Polsce, gdzie stoczy się ostra walka o fotel prezydenta. Dlatego Super Express i Radio ESKA organizują debatę. Kiedy się ona odbędzie? Debatę "Wybory samorządowe. Walka o Kraków" będzie można oglądać we wtorek, 5 marca 2024 r. Zostali do niej zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

 • Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji,
 • Łukasza Gibała, lider ugrupowania Kraków dla Mieszkańców,
 • Łukasz Kmita, poseł PiS,
 • Rafał Komarewicz, poseł Trzeciej Drogi,
 • Andrzej Kulig ze Stowarzyszenia Ku Przyszłości, aktualny wiceprezydent Krakowa,
 • Stanisław Mazur ze Stowarzyszenia Lepszy Kraków,
 • Aleksander Miszalski, poseł PO.

Jakie są zasady debaty "Wybory samorządowe. Walka o Kraków"?

Jakie zasady będą obowiązywały podczas debaty? Poznaliśmy już szczegóły. Debata Super Expressu i Radia ESKA "Wybory samorządowe. Walka o Kraków" będzie podzielona na cztery części:

 1. Pierwsza część - to pytania ogólne, każdy z uczestników otrzyma dwa pytania i będzie mieć 60 sekund na odpowiedź na każde. Po upływie czasu nastąpi przerwanie wypowiedzi.
 2. Cześć druga - każdy z uczestników będzie mógł zadać trzy pytania dowolnemu uczestnikowi debaty (30 sekund na zadanie pytania, 60 sekund na odpowiedź, 30 sekund na ripostę). Po upływie czasu następuje przerwanie wypowiedzi.
 3. Trzecia część - to dwie rundy pytań od widzów. Każdy uczestnik debaty wylosuje pytanie z puli 20 pytań. Te zostaną nadesłane przez widzów. Uczestnik będzie mieć 60 sekund na odpowiedź na każde z pytań. Po upływie czasi, wypowiedź zostanie przerwana.
 4. Czwarta część - podsumowanie; każdy z uczestników będzie miał 90 sekund czasu na swobodną wypowiedź. Po upływie czasu zostanie ona przerwana.

Gdzie oglądać debatę Super Expressu i Radia ESKA "Wybory samorządowe. Walka o Kraków"?

Debata: "Wybory samorządowe. Walka o Kraków" odbędzie się we wtorek, 5 marca. O której się rozpocznie? Gdzie będzie można ją oglądać? Debata rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa około 90 minut. Poprowadzą ją dziennikarz "Super Expressu" Jacek Prusinowski oraz dziennikarz Radia ESKA Patryk Kubiak. Gdzie oglądać debatę kandydatów na prezydenta Krakowa? Będzie można ją zobaczyć na kanale Youtube "Super Expressu", Facebooku SE, stronie głównej SE.pl, i na ESKA.pl.

Kim są kandydaci na prezydenta Krakowa?

 • Andrzej Kulig - obecnie wiceprezydent Krakowa (od 20218 roku); z wykształcenia doktor habilitowany nauk prawnych, które ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim; w krakowskim samorządzie działa od 1996 roku
 • Aleksander Miszalski - absolwent socjologii oraz turystyki i rekreacji; w 2011 roku został członkiem Rady Dzielnicy I Stare Miasto, od 2014 roku był członkiem Rady Miasta; od 2019 roku poseł na Sejm
 • Stanisław Mazur - rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor uczelni na UEK; w 2022 roku założył stowarzyszenie Lepszy Kraków; jest też pomysłodawcą "Alfabetu po krakosku"
 • Łukasz Gibała - absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim; w polityce od 2006 roku - najpierw jako radny sejmiku małopolskiego, potem jako poseł na Sejm; obecnie członek Rady Miasta Krakowa
 • Konrad Berkowicz - absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz filozofii na Uniwersytecie Warszawskim; poseł na Sejm od 2019 roku
 • Łukasz Kmita - wojewoda małopolski w latach 2020-2023; ukończył politologię ze specjalnością administracja europejska i marketing polityczny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiach menedżersko-finansowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz w VUT w Brnie. Ukończył studia Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, poseł na Sejm
 • Rafał Komarewicz - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku stomatologia; członek Rady Miasta od 2012 roku, w 2022 został przewodniczącym Rady Miasta Kraków; poseł na Sejm
DEBATA SAMORZĄDOWA KRAKÓW 2024