Stanisław Mazur

i

Autor: Stanisław Mazur, Facebook Bardzo się cieszę, że dziś już w zasadzie wszyscy kandydaci dostrzegają konieczność rozwoju komunikacji miejskiej. W niemal wszystkich programach pojawia się postulat budowy metra, co cieszy mnie szczególnie dlatego, że gdy ja zacząłem postulować jego budowę, niektórzy jeszcze byli przeciwni lub forsowali warianty premetra czy tramwaju w tunelu. Muszę pochwalić i poprzeć inicjatywę wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, który zapowiedział przedłużenie tramwaju na Złocień, Rżąkę i budowę linii na Azory. Każdy z regionów Krakowa powinien zostać odpowiednio skomunikowany przez ruch szynowy, niezależny od krakowskich korków. Tylko w ten sposób będziemy w stanie z nimi walczyć.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Prof. Stanisław Mazur rezygnuje! Nie będzie kandydował na prezydenta Krakowa. Poparł innego polityka

2024-04-03 17:10

Niezależny kandydat na prezydenta Krakowa, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur oficjalnie zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Krakowa. Kandydat poinformował o swojej decyzji w środę, 3 kwietnia, zaledwie na kilka dni przed samymi wyborami. W wystąpieniu wskazał, którego kandydata zamierza teraz poprzeć.

Prof. Stanisław Mazur rezygnuje. Nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta Krakowa

W środę, 3 kwietnia podczas wspólnej konferencji kandydatów na prezydenta Krakowa posła PO Aleksandra Miszalskiego i rektora UEK prof. Stanisława Mazura padły ważne deklaracje, co do zbliżających się wyborów samorządowych. Prof. Mazur oficjalnie ogłosił, że wycofuje swoją kandydaturę, a w wyborach zarówno on, jak i jego środowisko zamierza poprzeć Aleksandra Miszalskiego.

— Zawarliśmy koalicję i w konsekwencji tej koalicji jest przygotowanie porozumienia, nad którym pracujemy i wierzę, że to porozumienie będzie zawarte jeszcze w dniu dzisiejszym. To oznacza moje poparcie dla pana posła Miszalskiego i mojego środowiska — powiedział prof. Stanisław Mazur podczas briefingu prasowego w Nowej Hucie.

QUIZ. Tak zmieniał się Kraków za rządów Jacka Majchrowskiego. Pamiętasz jak wyglądało miasto 20 lat temu?

Pytanie 1 z 10
W którym roku otworzono Tauron Arenę?
Tauron Arena

Prof. Stanisław Mazur poparł Aleksandra Miszalskiego jako kandydata na prezydenta Krakowa

Podczas konferencji prof. Stanisław Mazur zadeklarował, że w wyborach na prezydenta Krakowa zamierza poprzeć posła PO Aleksandra Miszalskiego. Ta współpraca nie jest zaskakująca — już wcześniej panowie deklarowali wspólne wsparcie oraz współpracę programową. Obecnie ich wspólne działania mają zostać wsparte przez przygotowanie wspólnego porozumienia.

— To porozumienie zawiera pełen zestaw kluczowych dla nas projektów, które chcielibyśmy realizować w mieście — dodał prof. Stanisław Mazur.

Stanisław Mazur i Aleksander Miszalski, kandydaci na prezydenta Krakowa, rozpoczynają współpracę programową:

Debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Aktywiści Extinction Rebellion przerwali wystąpienia polityków