deszcz

i

Autor: Pixaby

Wtorek w Krakowie pod znakiem deszczu. Opady mogą być bardzo intensywne!

2021-08-24 8:51

Wychodząc we wtorek, 24 sierpnia z domu nie zapomnijcie o parasolach! Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla Krakowa i Małopolski alert drugiego stopnia! Kiedy pogoda się poprawi?

Wszystko wskazuje na to, że na dobre już pożegnaliśmy lato. W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który totalnie zmienił pogodę w naszym kraju. Przyniósł ogromne ochłodzenie, a także opady deszczu. Taka pogoda przywitała też nas we wtorek, 24 sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całej Małopolski. To obowiązuje do godz. 17.00.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm. - czytamy w komunikacie IMGW.

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

Niestety najbliższe dni również nie będą napawać optymizmem. Co prawda, w środę możemy liczyć na przejaśnienia, ale od czwartku czeka nas powrót opadów deszcze. Będzie też chłodno. Temperatura nie przekroczy 17 stopnia Celsjusza. Na rozpogodzenia można liczyć w sobotę. Jednak w niedzielę znów będzie trzeba wyciągnąć parasole.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?