Wtorek w Krakowie pod znakiem deszczu. Opady mogą być bardzo intensywne!

2021-08-24 8:51
deszcz
Autor: Pixaby

Wychodząc we wtorek, 24 sierpnia z domu nie zapomnijcie o parasolach! Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla Krakowa i Małopolski alert drugiego stopnia! Kiedy pogoda się poprawi?

Wszystko wskazuje na to, że na dobre już pożegnaliśmy lato. W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który totalnie zmienił pogodę w naszym kraju. Przyniósł ogromne ochłodzenie, a także opady deszczu. Taka pogoda przywitała też nas we wtorek, 24 sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całej Małopolski. To obowiązuje do godz. 17.00.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm. - czytamy w komunikacie IMGW.

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

Niestety najbliższe dni również nie będą napawać optymizmem. Co prawda, w środę możemy liczyć na przejaśnienia, ale od czwartku czeka nas powrót opadów deszcze. Będzie też chłodno. Temperatura nie przekroczy 17 stopnia Celsjusza. Na rozpogodzenia można liczyć w sobotę. Jednak w niedzielę znów będzie trzeba wyciągnąć parasole.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE