Wszystkie uczelnie i szkoły ponadpodstawowe w Krakowie będą działać zdalnie

2020-10-16 15:43 DB
klasa
Autor: pixabay.com

Decyzje o nauce zdalnej ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Kraków trafił na czerwoną listę Ministerstwa Zdrowia, co oznacza wprowadzenie nowych obostrzeń.

W czerwonej strefie nauka zdalna będzie się odbywać na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych. Większość uczelni nie ma z tym problemu bo od początku semestru działa hybrydowo.

Akademia Górniczo-Hutnicza przechodzi na tryb nauczania zdalnego z wyjątkiem zajęć praktycznych. Są ta zajęcia laboratoryjne i terenowe. Te będą prowadzone w bardzo małych grupkach z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych - mówi Natalia Bujak z biura prasowego AGH.

Gorzej sytuacja wygląda w szkołach ponadpodstawowych. Te od początku roku szkolnego działały stacjonarnie. Tylko w niektórych przypadkach nauka była zdalna ze względu na zachorowania na koronawirusa na przykład w klasie.

To bardzo dobra decyzja. Jesteśmy przygotowani na nauczanie zdalne, bo takie próby już były. I nie mówię tylko o swoje szkole, ale też o innych placówkach w mieście. Taka forma chroni zdrowie nauczycieli i uczniów. Choć nie zastąpi kontaktu na żywo, to teraz nie mamy innego wyjścia - mówi Marek Stępski dyrektor 2 LO w Krakowie.

Innego zdania są uczniowie, którzy często narzekają na niedziałający sprzęt czy słaby Internet, bo doświadczenia związane z nauką zdalną mają już z początku pandemii.

Był z tym duży problem i to będzie koszmar. Niektórzy nauczyciele nie uczestniczyli w tych lekcjach, tylko wysyłali zadania i pliki do nauki. Często były też problemy z Internetem, ze sprzętem. Albo w domu więcej niż jedna osoba miała lekcje. Trochę sobie tego nie wyobrażam. Jest to bardzo męczące, siedzieć cały czas przed komputerem - mówi Michał uczeń jednego z krakowskich techników.

Urząd miasta Krakowa przeprowadzał szkolenia z nauczycielami dotyczące właśnie zdalnej nauki. Jak na razie normalnie zajęcia stacjonarne będą się odbywać w podstawówkach, przedszkolach i żłobkach.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.