Tramwaj

i

Autor: Kuba Kusy Tramwaj w Krakowie/zdjęcie ilustracyjne

Wracają kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

2021-10-22 16:17

Po licznych prośbach, kierowanych do krakowskiego MPK, policjanci i inspektorzy ruchu po raz kolejny sprawdzają czy wszyscy pasażerowie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa w tramwajach i autobusach

Kontrolowane są szczególnie pojazdy przejeżdżające obok krakowskich uczelni, bo - jak stwierdza Marek Gancarczyk, rzecznik MPK - zwłaszcza młodzi ignorują reżim sanitarny.

Wracają kontrole maseczek w autobusach i tramwajach. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Ten problem braku zakrywania ust i nosa dotyczy przede wszystkim osób młodych. Osoby starsze najcześciej do tego obowiązku się stosują, natomiast studenci, uczniowie bardzo często tej maseczki nie mają i to widać w tych prośbach, które do nas trafiają - wyjaśnia. 

Pasażerowie przyłapani przez naszego reportera na braku maseczek, tłumaczą się na różne sposoby. 

Ja uważam, że to niepotrzebne, ale skoro ktoś zarządził, to powinno się nosić. Ja zapomniałem akurat z domu wziąć. Robię to celowo. Nie wierzę w to, że ta choroba jest tak rozpowszechniona, jak to pokazują nasi politycy - mówią. 

Pasażerowie odmawiający założenia maseczki muszą liczyć się z możliwością ukarania pięćsetzłotowym mandatem. Policjanci mogą również złożyć do sądu wniosek o ukaranie. Wówczas za złamanie obostrzeń grozi grzywna do 5 tys. zł. 

Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Jak Travis Barker oświadczył się Kourtney Kardashian?