Wpadka w holenderskiej telewizji. Mówili o kolei. Pokazali tory… do Auschwitz

i

Autor: Zrzut ekranu/Twitter/Krzysztof Marcinkiewicz

Wiadomości

Wpadka w holenderskiej telewizji. Mówili o kolei. Pokazali tory… do Auschwitz

2023-03-30 9:46

Do fatalnej pomyłki doszło w ostatnich dniach w holenderskiej telewizji. W programie pokazywano materiał dotyczący konkurencji na tamtejszym rynku kolejowym. Na jednej z ilustracji pojawiły się tory kolejowe. Problem w tym, że były to tory prowadzące… do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Stacja wydała już oświadczenie.

Fatalna wpadka w Holandii

Sprawa dotyczy holenderskiej stacji RTL News. Podczas emisji programu pokazywano tam materiał o konkurencji na rynku kolejowym w Niderlandach. Problem w tym, że do ilustracji wykorzystano zdjęcie przedstawiające tory do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Torami widocznymi na fotografii transportowano więźniów do obozu koncentracyjnego. Niemal natychmiast błąd wychwycili widzowie stacji, a zdjęcia z transmisji zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych. Prowadzący przeprosili widzów jeszcze podczas programu. Oczywiście koszmarny błąd stacji wywołał oburzenie w Polsce.

Holenderska stacja we wtorek, 28 marca wystosowała przeprosiny w związku z „pomyłką”.

EditieNL popełniła błąd w swojej dzisiejszej audycji, pokazując w grafice obraz linii kolejowej w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Zdjęcie zostało wykorzystane w artykule o konkurencji na holenderskiej sieci kolejowej – czytamy na stronie internetowej stacji.

Redaktor naczelny RTL News, któremu podlega program, mówi o „bolesnej pomyłce”. „To błąd ludzki, który nie powinien był dotrzeć do transmisji z powodu naszej zasady czterech oczu”. Redaktorzy zapewniają, że przyjrzą się sposobom zapobiegania takim błędom w przyszłości. „To nigdy nie powinno się zdarzyć. Chcemy przeprosić widzów za tę bolesną pomyłkę – informuje stacja.

Historia z Koprem - kreskówki w PRL

QUIZ. Quentin Tarantino i jego filmy. Pamiętacie te kultowe teksty?

Pytanie 1 z 10
Co zapowiada Marcellus Wallace w "Pulp Fiction", chcąc zemscić się na policjancie, który go upokorzył?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE