WOŚP 2020. Skandal podczas finału w Krakowie. Kontrowersyjne plakaty w centrum miasta

2020-01-12 20:33
Finał WOŚP 2020 w Krakowie. Znamy program wydarzeń finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12.01.2020!
Autor: archiwum se.pl

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli już za nami. W Krakowie nie odbyło się niestety bez skandalu. Na jednej z głównych ulic pojawiły się kontrowersyjne plakaty.

28. finał WOŚP odbył się 12 stycznia. W tym roku zbierane są fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra zagra pod hasłem "Wiatr w żagle".

12 stycznia Kraków od rana był przepełniony wolontariuszami, którzy kwestowali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krakusy chętnie dorzucali się do puszek m.in. na Rynku Głównym. Właśnie tam doszło też do małego skandalu. W pobliżu ulicy Grodzkiej pojawiła się grupa przeciwników aborcji. Mieli ze sobą plakaty antyaborcyjne, zawierające drastyczne zdjęcia martwych płodów.

W tym samym czasie Rynek Główny i otaczające go ulice odwiedziło mnóstwo osób, także rodzin z dziećmi. Wszyscy musieli patrzeć na straszne fotografie, a plakaty wywoływały ogromne poruszenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE